Numizmatų asociacijos
Labai praverčia pasitarti su labiau patyriu žmogumi. Todėl verta užmegzti ryšį su kitais numizmatais. Daugelyje miestų juos jungia vietos numizmatų asociacijos – tai saugi pagalbos kolekcininkams vieta. Ten galima saugiai keistis eksponatais su kitais kolekcininkais, be to, profesionali kolegų pagalba yra visada šalia. Tačiau į ką kreiptis, jei neturime ryšių su profesionalais?
Numizmatikos parduotuvės ir aukcionai
Saugiausia pirkimo vieta yra, žinoma, specializuotos parduotuvės. Paprastai jos parduodamos už emisijos arba panašią kainą. Numizmatikos parduotuvių yra didesniuose miestuose; daugelis jų siūlo ir internetinės prekybos paslaugas.
Vertingiausių monetų galima įsigyti numizmatikos aukcionuose. Ten prekiaujama vertingiausiomis, antikvarinėmis numizmatinėmis vertybėmis. Atsižvelgiant į didelę vertę, parduodami objektai yra visada gerai ištiriami ir aprašomi, o su pirkimu susijusi rizika labai maža. Eksponuojamus egzempliorius galima pamatyti prieš aukcioną išleidžiamame kataloge. Vienodai saugiai apsipirkti galite vykstant numizmatikos renginiams ir parodoms.
Gera proga
Atrasti vertingą egzempliorių tarp menkos vertės monetų blusų turguje tapatu laimėjimui loterijoje. Panašiai kaip tikrose loterijose, dauguma žaidėjų pralaimi. Antikvariatuose ir blusų turguose kartais galima įsigyti įdomių monetų už patrauklią kainą, tačiau taip atsitinka labai retai. Ypač blusų turguose parduodama monetų, kurių tikrumas nėra patvirtintas; tuomet nesunku suklysti.
Panašiai atsargiai reikėtų pirkti ir internetiniuose aukcionuose. Didžioji pardavėjų dauguma yra sąžiningi, tačiau kai kurie apgavikai be didesnių sunkumų gali parduoti padirbtą monetą arba atsiųsti kitą, ne tą, kurią laimėjome aukcione (pvz., blogesnės būklės). Todėl visada verta patikrinti asmenį, iš kurio perkate internetiniame aukcione (pvz., paskaityti kitų vartotojų komentarus); neblogai būtų susitarti asmeniškai atsiimti pirkinį ir jį patikrinti pardavėjo akivaizdoje.
Pirkimas iš emitento
Naujo leidimo monetas rekomenduojama pirkti tiesiogiai iš šaltinio. Lietuvoje visas kolekcionuojamas monetas galima įsigyti Lietuvos banko skyriuose. Daugiau rūpesčių kyla dėl užsienio monetų – jas rekomenduojama pirkti iš patikrintų tiekėjų, pvz., numizmatikos parduotuvėse ar interneto parduotuvėse.
Didžiuojamės būdami žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstove ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje. Mūsų partneriai – garsiausi pasaulio emitentai: Lietuvos monetų kalykla, Didžiosios Britanijos karališkoji monetų kalykla, Prancūzijos valstybinė monetų kalykla, Kanados karališkoji monetų kalykla, Ispanijos karališkoji monetų kalykla, Olandijos karališkoji monetų kalykla, Kinijos liaudies bankas, Ukrainos nacionalinis bankas, Australijos pinigų kalykla ,,Perth“, Australijos monetų kalykla, Suomijos monetų kalykla, Švedijos monetų kalykla, Norvegijos monetų kalykla, Vengrijos monetų kalykla, Pietų Afrikos monetų kalykla, Japonijos monetų kalykla, Brazilijos monetų kalykla ir daugybė kitų.
Į ką atkreipti dėmesį?
Vertingos monetos turi turėti autentiškumo sertifikatus, kuriais būtų patvirtintas jų identifikavimas ir būklė. Tokie sertifikatai įrodo monetų vertę; juos išduoda gradacijos įmonės, kurios vertina numizmatinius gaminius. Taip pat gaminiai turi būti saugiai supakuoti – plokštelėje arba apsauginėje kapsulėje.
Perkant mažesnės vertės monetas, vietoj tikro sertifikato pakanka kataloge pateiktos informacijos. Numizmatikos kataloguose pateikiamos standartinės populiarių monetų kainos pagal jų būklę. Ši informacija jums turėtų padėti atsakingai pirkti ir keistis monetomis su kitais kolekcininkais.