Kolekcininkai Google_review_logo mus vertina 4.5 / 5 four_star_ranking

Prisijungti

Registruotas vartotojas:

8 5 274 20 27
Jūsų prekių krepšelis tuščias.

Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus kartu su žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstove ir oficialia kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje UAB „Monetų namai“ Istorinėje Kauno prezidentūroje pristatė vertingiausių Lietuvos istorinių monetų replikų kolekciją „Lietuvos pinigų istorija“. Pirmoji kolekcijos moneta – Žygimanto Augusto 1562 m. lietuviškas portugalas.

Žygimanto Augusto lietuviško portugalo replikaKolekcija „Lietuvos pinigų istorija“ sudaryta glaudžiai bendradarbiaujant su Nacionaliniu M.K.Čiurlionio dailės muziejumi ir Lietuvos numizmatikos ekspertu, prof. Stanislovu Sajausku.
 
Pasak prof. Stanislovo Sajausko, kolekciją sudaro garsiausių ir numizmatiniu požiūriu svarbiausių Lietuvos istorinių monetų replikos. „Monetas kruopščiai atrinkome nuo pirmųjų XIV amžiaus LDK denarų iki paskutiniųjų Abiejų Tautų Respublikos lietuviškų šešiagrašių“ – pažymėjo prof. Stanislovas Sajauskas.
 
Kaip teigia „Monetų namų“ vadovė Ieva Galiauskienė, kiekviena šios kolekcijos moneta yra unikali, turinti savo reikšmingą istoriją, todėl verta tiek profesionalių numizmatų, tiek mėgėjų dėmesio. „Kaip pavyzdys būtų šiandien pristatyta pirmoji kolekcijos monetos replika – 1562 m. Žygimanto Augusto lietuviškas portugalas. Tai viena gražiausių monetų Lietuvos numizmatikoje. Lietuviškasis portugalas buvo brangiausia Žygimanto Augusto laikų lietuviška moneta, iki mūsų dienų išlikusi tik keliose turtingiausių Europos muziejų kolekcijose“, – pasakojo Ieva Galiauskienė.
 
Žygimanto Augusto lietuviškas portugalas, kaip šiandien manoma, buvo nukaldintas Žygimanto Augusto jaunesnės sesers karalaitės Kotrynos (1526–1583) ir Švedijos karaliaus Eriko XIV brolio – Suomijos kunigaikščio Jono Vazos (1537–1592) vedybų proga. Monetos averso centriniame skyde karūnuoto Žygimanto Augusto portretas, abipus jo – 1562 m. metai, už portretą juosiančio augalų vainiko lotyniška legenda: „Žygimantas Augustas Dievo malone Lenkijos karalius ir didysis Lietuvos kunigaikštis“. Reverso centre yra LDK herbas Vytis, po juo Gediminaičių stulpai, o už augalų vainiko legenda, nurodanti monetos nominalą – 10 florinų. Auksinis lietuviškas portugalas buvo kaldintas Vilniaus monetų kalykloje.

Apie Nacionalinį M.K.Čiurlionio dailės muziejų

Muziejus įsteigtas 1921 m. gruodžio 14 d., kuomet Steigiamojo Seimo Pirmininkas l.e. Prezidento pareigas Aleksandras Stulginskis pasirašė M. K. Čiurlionio galerijos įstatymą.
 
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus yra pirmasis ir vienas didžiausių Lietuvoje dailės muziejus. Tai vienintelė vieta, kur lankytojas gali susipažinti su Lietuvos dailės raida nuo viduramžių iki šių dienų. Muziejus renka, saugo, tyrinėja ir populiarina M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybą, Lietuvos ir pasaulio kultūros paveldą. Rinkinius sudaro M. K. Čiurlionio kūrybos palikimas, lietuvių liaudies menas, XV–XX a. Lietuvos vaizduojamoji ir taikomoji dailė, senovės pasaulio dailė, užsienio šalių vaizduojamoji ir taikomoji dailė, numizmatika, liaudies meno ir Lietuvos meninio gyvenimo archyvai.
 
Muziejuje saugoma apie 334 750 eksponatų.
 
Geriausi rinkiniai visuomenei pristatomi parodose ir nuolatinėse ekspozicijose, kurios pagal atskiras temas yra įrengtos 11 muziejaus padalinių.