Pasak LR Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėjos Angonitos Rupšytės, Baltijos kelias Lietuvos, Latvijos, Estijos žmonės susikabinę rankomis parodė tvirtą ryžtą siekiant Laisvės sau ir ateinančioms kartoms. „Išėję seni, jauni, vaikai į Baltijos kelią nuo Gedimino pilies bokšto daugiau nei 620 km susikabino ne tik rankomis, bet ir širdimis. Tai buvo nepakartojamas Baltijos kelio stebuklas, tai buvo bendrumo, vienybės jausmas ir Laisvės varpo skambesys. Iš visų Lietuvos miestų, miestelių, kaimų žmonės vyko į Baltijos kelią, iš dangaus krito gėlės, akyse blizgėjo ašaros, plazdėjo trispalvės, lūpos skandavo žodį Lietuva, Laisvė. Pastatyti koplytstulpiai ir dabar mums primena žmonių begalinį entuziazmą. Tegul Laisvės deglas visada dega mūsų širdyse“, - kalbėjo Angonita Rupšytė.
Kaip teigia UAB „Monetų namai“ vadovė Ieva Galiauskienė, Baltijos kelias – vienas iš įspūdingiausių reiškinių, kuris prisidėjo formuojant tautos charakterį bei išryškino jos vertybes. „Norėjome pažymėti šį įvykį ypatingai, todėl sukūrėme spalvomis puoštą medalį. Tai bus pirmasis, tokio pobūdžio „Monetų namų“ medalis. Siekėme pabrėžti ir priminti visuomenei, jog ir toliau turime tausoti bei puoselėti savo nacionalinį tapatumą, istoriją, kalbą, kultūrą“, - pažymėjo Ieva Galiauskienė.
Paauksuoto medalio averse pavaizduota automagistralė bei virš jos skrendantis lėktuvas, iš kurio barstomos gėlės. Palei briauną – įrašas BALTIJOS KELIAS ir šio įvykio metai. Medalio kūrėjai – Lietuvos skulptoriai Algirdas Bosas ir Petras Repšys. Spalvomis puošto medalio reverse pavaizduotas stilizuotas Vytis, o puslankiu palei medalio briauną iškaldintas kolekcijos pavadinimas „Lietuvos istorijos įvykiai“.